XII Turniej o Puchar Zawiszy Czarnego za nami!

Blisko 40 zawodników i zawodniczek wzięło udział w XII Turnieju o Puchar Zawiszy Czarnego na pomoście naszego klubu. Najlepszymi sztangistami zawodów byli Oliwia Średzińska (Horyzont Mełno) i Dominik Juński (Zawisza).

W tegorocznym turnieju oprócz zawodników Zawiszy wzięli udział ciężarowcy Gromu Więcbork, Krajny Sępólno Krajeńskie, Horyzontu Mełno, Startu Grudziądz, Husarii Lubraniec i Łokietka Brześć Kujawski. Z dalekiego Sokołowa Podlaskiego przyjechał natomiast Dawid Dępski. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 15 i 17. Tak jak pisaliśmy wśród dziewcząt najlepsza w klasyfikacji Sinclair'a była Oliwia Średzińska (do lat 15), która uzyskała 213,9 pkt. W wyższej kategorii wiekowej wygrała nasza Beata Felska - 168,0 pkt. Wsród chłopców w kat. do lat 15 najlepszy był zawodnik Startu Grudziądz Michał Osiecki - 257,6 pkt, natomiast w kat. do lat 17 jak już wspomnieliśmy wygrał Dominik Juński - 291,7 pkt.

Tegoroczny turniej połączony został z siedemnastymi zawodami im. Krzysztofa Becka, byłego wybitnego sztangisty i trenera Zawiszy. W miniturnieju wzięły udział dwie kobiety i czterech mężczyzn z naszego klubu i Sokołowa Podlaskiego. Najlepsi w klasyfikacji Sinclair'a byli Zawiszanie: Małgorzata Wiejak (254,0 pkt) i Damian Wiśniewski (368,9 pkt.).
Copyright © 2014 CWZS Podnoszenie Ciężarów Zawisza
Projekt i wykonanie: GREGSOFT