Młodzieżowcy spisali się na medal(e)

Trzy srebrne i jeden brązowy medal wywalczyli sztangiści Zawiszy na Mistrzostwach Polski do lat 23 rozgrywanych w kompleksie wystawowym EXPO XXI w Warszawie. Ponadto nasz klub zajął drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej zawodów.

Pierwszy krążek dla Zawiszy wywalczył Bartosz Kujawa, który zajął drugie miejsce w kategorii 56 kg. Nasz sztangista przegrał z Andrzejem Tomczykiem (UMLKS Radomsko). Kolejne srebro dołożył Dominik Kozłowski, startujący tym razem w wyższej kategorii wagowej 62 kg. 23-latek po rwaniu prowadził z przewagą 7 kg, lecz podrzut należał do Marcina Tomczyka (Gryf Bujny), który ostatecznie wygrał z zawodnikiem Zawiszy o zaledwie 1 kg. Pozostałe medale dla naszego klubu zdobywali: Mateusz Pelc - brąz w kategorii 85 kg i Bartosz Łoziński - srebro w kat. +105 kg. Co ciekawe, w tej ostatniej wadze siódme miejsce wywalczył Dawid Krzyżan, który na codzień jest kulomiotem w Stowarzyszeniu Lekkoatletycznym Zawiszy.

W klasyfikacji drużynowej Zawisza uzbierał 91 punktów i przegrał tylko z Talentem Wrocław (104 pkt.). Warto jednak zaznaczyć, że nasz klub nie wystawił do rywalizacji żadnej kobiety.Copyright © 2014 CWZS Podnoszenie Ciężarów Zawisza
Projekt i wykonanie: GREGSOFT