Bracia Zielińscy wylecieli na igrzyska

Z wielkimi nadziejami Adrian i Tomasz Zielińscy wraz z trenerem Jerzym Śliwińskim wyruszyli na igrzyska w Rio de Janeiro. Zanim wylecieli na zawody, w Spale spotkali się z przedstawicielami CWZS Zawisza.

Ostatnie treningi przed wylotem do Brazylii, mieli okazję obserwować trener ciężarowców Zawiszy Piotr Wysocki i Waldemar Gospodarek, prezes klubu CWZS Zawisza Bydgoszcz - podnoszenie ciężarów, który w imieniu Zarządu Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza pogratulował zawodnikom nominacji olimpijskich, wręczył okolicznościowe upominki i życzył udanego startu ma igrzyskach.

Bracia Adrian i Tomasz Zielińscy są jednymi z głównych nadziei Zawiszy na medale w Rio. Wysoką formę pokazali już pod koniec czerwca na rozgrywanych w Mroczy Mistrzostwach Polski Seniorów. Obaj wygrali swoje kategorie wagowe, dodatkowo Adrian po raz pierwszy w karierze przekroczył magiczną granicę 400 kg w dwuboju (409 kg). Dla obu sztangistów będą to drugie igrzyska w karierze. Adrian, przypomnijmy, to złoty medalista z Londynu, lecz w kategorii 85 kg. Tomasz po dyskwalifikacjach innych ciężarowców zajmie prawdopodobnie czwarte miejsce. W Brazylii obaj wystartują w kategorii wagowej 94 kg.Ich start zaplanowany jest na 14 sierpnia o godzinie 00.00 czasu polskiego.

Bracia Zielińscy są jednymi z 11 sportowców Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza, który weźmie udział w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Oprócz nich w Brazylii wystartują: Paweł Wojciechowski, Marcin Lewandowski, Marika Popowicz-Drapała (wszyscy CWZS Zawisza Stowarzyszenie Lekkoatletyczne), Iga Baumgart (BKS Bydgoszcz), Krystian Aranowski, Michał Szpakowski, Piotr Juszczak i Daniel Trojanowski (CWZS Zawisza Stowarzyszenie Wioślarskie), oraz Klaudia Breś (CWZS Zawisza Klub Strzelecki).

Igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro rozpoczną się 5 i potrwają do 21 sierpnia.
Copyright © 2014 CWZS Podnoszenie Ciężarów Zawisza
Projekt i wykonanie: GREGSOFT