Mistrzostwa Polski ostatnim sprawdzianem przed Rio

W piątek w Mroczy rozpoczynają się Mistrzostwa Polski Seniorów kobiet i mężczyzn w podnoszeniu ciężarów. W zawodach wystartuje 13 sztangistów Zawiszy.

Tegoroczne mistrzostwa mają olbrzymią wagę. Po nich trenerzy kadry kobiet i mężczyn: Ireneusz Pepłowski i Ryszard Soćko podadzą skład reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Przypomnijmy, że zawodnicy walczą o cztery miejsca wśród mężczyzn i jedno wśród kobiet. W gronie sztangistów, którzy mają szanse na wyjazd do Brazylii, jest także kilkoro ciężarowców naszego klubu.

Po raz pierwszy w tym roku na pomoście pojawi się Adrian Zieliński. Mistrz olimpijski z Londynu w tym sezonie miał indywidualny cykl przygotowań do igrzysk, przez co nie musiał startować w innych zawodach. W Mroczy, swoim rodzinnym mieście, pokaże, w jakiej jest formie przed najważniejszą imprezą czterolecia. W mistrzostwach wystartuje także jego brat Tomasz, który ma już za sobą problemy z wykreśleniem go z kady olimpijskiej. Decyzją Zarządu PZPC zawodnik został przywrócony do reprezentacji i teraz spokojnie może się przygotowywać do startu w Mroczy. Obaj bracia zostali zgłoszeni w kategorii 94 kg. O Rio powalczą również dwie zawodniczki Zawiszy: Aleksandra Klejnowska-Krzywańska i Małgorzata Wiejak. W ich przypadku o start na igrzyskach będzie trudno, ponieważ faworytką wydaje się być Joanna Łochowska (UKS Zielona Góra). Nasze sztangistki zapowiadają jednak walkę do samego końca. 

Liczymy na zdobycie ziewięciu medali - mówi przed zawodami trener bydgoskich ciężarowców Piotr Wysocki. - W ubiegłym roku łącznie mieliśmy 5 krążków, teraz chcemy się mocno poprawić. - dodaje. Do grona faworytów na pewno należeć będą złoci medaliści MP sprzed roku: Agnieszka Zacharek, Dominik Kozłowski i Damian Wiśniewski. Być może niespodziankę postara się zrobić także Damian Sikorski. 

Jako pierwsi z zawodników Zawiszy w nowo wybudowanej hali sportowej w Mroczy wystartują bracia Zielińscy. Ich start już w piątek spowodowany jest transmisją na żywo w TVP Sport (początek o godz. 16.40). W sobotę i niedzielę na pomoście pojawią się pozostali sztangiści naszego klubu.

Skład CWZS Zawisza - podnoszenie ciężarów na Mistrzostwa Polski Seniorów w Mroczy:

Kobiety:
kat. 48 kg - Agnieszka Zacharek
kat. 63 kg - Aleksandra Klejnowska-Krzywańska
kat. 69 kg - Maria Wrzosek
kat. 75 kg - Małgorzata Wiejak

Mężczyźni:
kat. 56 kg - Dominik Kozłowski
kat. 69 kg - Damian Wiśniewski, Dominik Juński
kat. 77 kg - Damian Sikorski, Adrian Brączyk, Łukasz Łęgowski, Bartłomiej Błaszkowski, Łukasz Kunc
kat. 85 kg - Adam Kłos
kat. 94 kg - Adrian Zieliński, Tomasz Zieliński
kat. +105 kg - Łukasz LosyCopyright © 2014 CWZS Podnoszenie Ciężarów Zawisza
Projekt i wykonanie: GREGSOFT