Łukasz Łęgowski mistrzem Polski Juniorów!

W Nidzicy (woj. warmińsko-mazurskie) rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 20. W zawodach wystartowało siedmiu sztangistów Zawiszy.

Zdecydowanie najlepiej spisał się Łukasz Łęgowski (kat. 69 kg), który wywalczył złoty medal. Po rwaniu pochodzący właśnie z Nidzicy zawodnik zajmował dopiero czwarte miejsce (114 kg). Nieprzypadkowo jednak mówi się, że w podnoszeniu ciężarów medale w dwuboju zdobywa się w podrzucie. Łęgowski zdeklasował w nim rywali - drugiego w tej konkurencji Dariusza Janusia wyprzedził o 6 kilogramów - i ostatecznie ku radości swoich fanów zdobył złoto. Srebrnego Szymona Rotnickiego z Zamku Gołańcz (nawiasem mówiąc trenujacego w Bydgoszczy) pokonał o zaledwie 1 kilogram.

Z brązowym medalem z Nidzicy wróci Adrian Brączyk (kat. 77 kg), który czwartego Krystiana Ojdanowskiego (Śląsk Wrocław) zwyciężył wagą ciała. Spośród pozostałych ciężarowców Zawiszy startujących w mistrzostwach, najwyższe, piąte miejsce, zajął Łukasz Losy (kat. +105 kg). Trenerem zawodników jest Piotr Wysocki. Ponadto Zawisza zajął drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej, a efektowny puchar na podium w Nidzicy odebrał osobiście prezes Stowarzyszenia CWZS Zawisza - Podnoszenie Ciężarów Waldemar Gospodarek.