Tomasz Zieliński mistrzem Europy!

Zawodnik Zawiszy Tomasz Zieliński (kat. 94 kg) został mistrzem Europy podczas zawodów rozgrywanych w norweskim Forde. To największy sukces w karierze 25-letniego zawodnika. 

Przed Mistrzostwami Polak wymieniany był w gronie faworytów do medalu. Na kilka tygodni przed imprezą w Indywidalnym Pucharze Polski, który zresztą wygrał, pokazał fantastyczną dyspozycję. Wyborną formę miał podtrzymać także w Forde. Zadanie nie było łatwe, gdyż stawka zawodników była dość mocna, a za rywali Zieliński miał m.in. kolegę z kadry Łukasza Grelę.

Minimalną przewagę nad głównymi konkurentami sztangista Zawiszy osiągnął już po rwaniu, które skończył z wynikiem 176 kg. Zieliński we wszystkich trzech próbach pokazał wielką moc, nie mając praktycznie żadnego problemu z wyrwaniem sztangi. Złoty medal w dwuboju przypieczętował natomiast w podrzucie, gdzie tylko ostatnie podejście na rekord życiowy było nieudane. Łączny wynik Polaka - 378 kg - był o sześć kilogramów lepszy od drugiego na podium Litwina Zygimantasa Stanulisa. Na czwartym miejscu zawody zakończył Łukasz Grela.

Sukces Tomka, jak już wspomnieliśmy największy w karierze, otwiera mu drogę do walki do igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro, na których wystąpi czterech polskich sztangistów. Ponadto dzięki medalowi praktycznie zapewnił sobie wcielenie do Wojskowego Zespołu Sportowego w Bydgoszczy. 

W kategorii wagowej do 75 kg wystartowała Małgorzata Wiejak, która zajęła 8. miejsce. Zawodniczka Zawiszy miała tylko trzy udane podejścia – jedno w rwaniu i dwa w podrzucie - 220 (99+121).Copyright © 2014 CWZS Podnoszenie Ciężarów Zawisza
Projekt i wykonanie: GREGSOFT