Nieudany start Oli Klejnowskiej-Krzywańskiej w Forde

Nie udał się dwunasty start na Mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów Aleksandrze Klejnowskiej-Krzywańskiej. Startująca w kategorii 58 kg Polka spaliła trzy próby w rwaniu i nie została sklasyfikowana w podrzucie.

Do norweskiego Forde nasza sztangistka leciała w dobrej formie. Tuż przed wylotem na zawody mówiła: - Jestem zdrowa, nic mi nie dolega. Na ostatnich treningach wszystko wyglądało dobrze, teraz muszę to przełożyć na zawody. Marzenia o dobrym występie szybko zweryfikowała pierwsza konkurencja, czyli rwanie. Ola trzy razy spaliła podejścia na 86 kg i wiadomo było, że na pewno nie zostanie sklasyfikowana w dwuboju. Wystartowała jednak w podrzucie, gdzie chciała powalczyć o "mały" medal. Pomimo ambitnej walki - najpierw podniosła 105, potem 111 kilogramów - nie dała rady mocniejszym rywalkom i ostatecznie zajęła czwarte miejsce.

Zwyciężyła główna faworytka, Azerka Bojanka Kostowa, a na trzecim miejscu zawody ukończyła druga z reprezentantek Polski Joanna Łochowska. Medal dla naszej kadry może mieć ogromne znaczenie w kontekście walki o kwalifikację olimpijską. Teraz nominacja jest w rękach pozostałych polskich sztangistek, w tym m.in. Małgorzaty Wiejak, która wraz z Tomaszem Zielińskiem wystartują w piątek.
Copyright © 2014 CWZS Podnoszenie Ciężarów Zawisza
Projekt i wykonanie: GREGSOFT