Ola Klejnowska-Krzywańska drugą sztangistką Pucharu Polski!

Trzy zawodniczki Zawiszy rywalizowały w Nowym Tomyślu w zawodach o Indywidualny Puchar Polski. Najlepiej zaprezentowała się doświadczona Aleksandra Klejnowska-Krzywańska, która zajęła drugie miejsce.

W turnieju transmitowanym na żywo przez TVP Sport wystartowało 14 najlepszych polskich sztangistek według rankingu Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów za 2015 rok. Najliczniejszą grupę do pięknej hali w Nowym Tomyślu przywiózł Zawisza, bowiem oprócz wspomnianej Klejnowskiej-Krzywańskiej na pomoście pojawiły się także Małgorzata Wiejak i debiutująca w barwach bydgoskiego klubu Agnieszka Zacharek. Drugie miejse Oli (przegrała tylko z Joanną Łochowską) okraszone zostało kapitalnym wynikiem 200 kg w dwuboju. Doskonale sztangistka Zawiszy zaprezentowała się w podrzucie, gdzie uzyskała 115 kg. - Jestem przeszczęśliwa, ponieważ pierwszy raz po urodzeniu drugiego dziecka udało mi się aż tyle podrzucić. Zawsze brakowało mi kilograma, dwóch, teraz wreszcie się udało - mówiła "na gorąco" po zawodach.

Do podium niewiele zabrakło także Małgorzacie Wiejak, która ostatecznie uplasowała się na piątej pozycji. W jej przypadku zabrakło więcej poprawnych prób w rwaniu, ale jak powiedział trener Piotr Wysocki, taki wynik nie jest przypadkowy: - Trzeba pamiętać, że Gosia jest obecnie po ciężkim zgrupowaniu kadry i po prostu brakuje jej w tej chwili świeżości. O jej formę jestem spokojny - podsumował. Dziewiąte miejsce zajęła Agnieszka Zacharek, która jak przyznała, obawiała się trochę startu w Nowym Tomyślu: Denerwowałam się przed startem, ponieważ to były moje pierwsze zawody w barwach Zawiszy. Nie chciała nikogo zawieść. - mówiła. - Podniosłam jednak tyle samo kilogramów, co na ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy do lat 23 (Agnieszka zdobyła wtedy złoty medal), więc trzeba ten turniej zaliczyć do udanych - dodała.

Dobre wyniki sztangistek Zawiszy doskonale rokują przed kolejnymi zawodami. Trzeba bowiem pamiętać, że dla nich był to dopiero pierwszy tegoroczny sprawdzian formy. Wszystkie trzy zawodniczki mogą teraz spokojnie przygotowywać się do mistrzostw Europy seniorów w norweskim Forde (10-16.04). Tam wraz z koleżankami z kadry postarają się wywalczyć minimum jedną kwalifikację olimpijską dla Polski.Copyright © 2014 CWZS Podnoszenie Ciężarów Zawisza
Projekt i wykonanie: GREGSOFT