Maria Wrzosek: Chcę być następczynią Oli Klejnowskiej!

Maria Wrzosek to jedna z dwóch - obok Agnieszki Zacharek - nowych sztangistek Zawiszy. 16-letnia zawodniczka ma już za sobą pierwsze treningi z klubie, a w wolnym czasie opowiedziała o swoich planach związanych z nowym klubem.

Wrzosek to jedna z najzdolniejszych sztangistek w Polsce. Jest już medalistką Mistrzostw Polski Seniorek z 2015 roku i zdecydowanie najlepszą zawodniczką w kraju w swojej kategorii wiekowej. To także aktualna rekordzistka Polski do lat 15 w aż trzech kategoriach wagowych (58,63 i 69 kg). Do Bydgoszczy przyjechała z Sokołowa Podlaskiego, a do ciężarów trafiła zupełnie przypadkiem. Wcześniej, wraz ze swoją siostrą bliżniaczką, trenowała...piłkę nożną - Kiedyś, po jednym z meczów, trener zabrał nas na siłownię. Kilka razy tam trenowałyśmy, pojechałyśmy na 3-tygodniowy obóz do Mroczy i tak mi się spodobał ten sport, że przeniosłam się z futbolu na podnoszenie ciężarów - opowiada. Byłam kapitanem swojej drużyny - dodaje z dumą.

Sympatyczna Marysia nie ukrywa, że jej celem na nowy sezon jest zdobycie medalu na zawodach międzynarodowych: - W ubiegłym roku byłam czwarta na Mistrzostwach Europy, teraz wreszcie chcę zdobyć medal. Najlepiej złoty! - mówi z uśmiechem. Poza tym chciałabym wywalczyć wysokie miejsce na Mistrzostwach Świata i powalczyć w Mistrzostwach Polski - dodaje. - Przede wszystkim jednak chciałabym się rozwijać, osiągać coraz lepsze wyniki, rekordy, Tego właśnie oczekuję po przejściu do Zawiszy - przyznaje.

Młodą sztangistkę bardzo cieszy fakt możliwości trenowania z innymi zawodnikami Zawiszy: - Dla mnie możliwość treningów z Olą Klejnowską czy Gosią Wiejak, to wielka sprawa. Traktuję je jako wzór do naśladowania - mówi Wrzosek. - Nie ukrywam, że w przyszłości chciałabym być następcą Oli w Zawiszy - dodaje. Okazji do potwierdzenia swoich umiejętności Wrzosek będzie w tym roku miała bardzo dużo. Oprócz startów w zawodach juniorskich, zawodniczka będzie przygotowywana choćby do Mistrzostw Polski Seniorek. Czy faktycznie stanie się nową gwiazdą podnoszenia ciężarów w Bydgoszczy? O tym przekonamy się zapewne niebawem.Copyright © 2014 CWZS Podnoszenie Ciężarów Zawisza
Projekt i wykonanie: GREGSOFT