Bracia Zielińscy oficjalnie zaprezentowani!

W czwartek 7 stycznia punktualnie w samo południe w Galerii Sportu Bydgoskiego odbyła się prezentacja Adriana i Tomasza Zielińskich, nowych sztangistów Zawiszy.
Obaj zawodnicy dotąd reprezentowali Tarpana Mrocza. Po wielu latach startów w barwach tego klubu zdecydowali się przejść do Zawiszy, gdzie oprócz kontraktów klubowych będą włączeni do Wojskowego Zespołu Sportowego.

W życiu jest tak, że coś się zaczyna i coś się kończy. Szukaliśmy nowych wyzwań, nowych możliwości rozwoju, dlatego zdecydowaliśmy się przejść do Zawiszy - powiedział Adrian. Wciąż jestem głodny sukcesów, chcę zdobyć kolejny medali olimpijski. Mam też coś do udowodnienia kilku osobom, chcę im trochę pokiwać palcem.   - dodał.

W podobnym tonie wypowiadał się jego brat Tomasz: Dla nas to była trudna decyzja. Niełatwo odchodzi się z klubu, z którym się było związanym wiele lat. Doszliśmy jednak do wniosku, że starty w Bydgoszczy dadzą nam większe możliwości rozwoju. Nie ukrywam, że w moim przypadku dodatkową zachętą były etaty wojskowe. Osobiście zawsze marzyłem, by nosić mundur i teraz to marzenie uda się spełnić - powiedział sztangista.

Z przejścia braci Zielińskich do klubu niezwykle szczęśliwy był prezes stowarzyszenia CWZS Zawisza Bydgoszcz - Podnoszenie Ciężarów Waldemar Gospodarek: To dla nas wielki dzień. Jesteśmy dumni z tego, że tacy wybitni zawodnicy chcieli przejść do Zawiszy. Nie ukrywam, że rozmowy na temat startów braci Zielińskich w Bydgoszczy były trudne. Na szczęście udało się dojść do porozumienia z działaczami z Mroczy. Ważną rolę odegrała tu także przychylność władz naszego miasta. - powiedział. Teraz naszym wspólnym celem jest zdobycie olimpijskiego medalu - dodał.

Adrian i Tomasz Zielińscy są wielkimi nadziejami polskich ciężarów na medal w Rio de Janeiro. Ewentualne miejsce na podium byłoby dodatkowo pierwszym takim osiągnięciem sportowców z Bydgoszczy od 1996 roku.Copyright © 2014 CWZS Podnoszenie Ciężarów Zawisza
Projekt i wykonanie: GREGSOFT