18. miejsce Klejnowskiej-Krzywańskiej w Houston

Sztangistka Zawiszy Aleksandra Klejnowska-Krzywańska zajęła 18. miejsce podczas Mistrzostw Świata w amerykańskim Houston. Zawodniczka dodatkowo zdobyła osiem punktów dla polskiej reprezentacji.
Brązowa medalistka tegorocznych Mistrzostw Europy walczyła w grupie B kategorii 58 kg. W rwaniu miała tylko jedną udaną pierwszą próbę na 85 kg. Dwie kolejne do 87 kg spaliła. W podrzucie udało się zaliczyć 113 kg. Wynik 198 kg w dwuboju (o 4 kg lepszy niż na mistrzostwach Polski) dał 7. miejsce w grupie B i ostatecznie 18. w zawodach. Nie udało się zrealizować zapowiadanego przed wyjazdem do USA planu - uzyskania 205 kg w dwuboju.

Zawodniczka Zawiszy dzięki zdobytemu miejscu uzyskała osiem punktów dla Polski do klasyfikacji olimpijskiej. To ważne oczka w kontekście walki naszych sztangistek o olimpijskie nominacje. Na czternastym miejscu rywalizację ukończyła druga z Polek Joanna Łochowska (204 kg w dwuboju). Mistrzynią świata została reprezentująca Azerbejdżan Bułgarka Bojanka Kostowa-Minkowa uzyskując w dwuboju 252 kg. To był jej drugi rekord świata ustanowiony w Houston, pierwszy zanotowała w rwaniu zaliczając w trzecim podejściu 112 kg. Kostowa o jeden kilogram pobiła wynik Chinki Yang Chen z 2006 roku z mistrzostw świata w Dausze.

W piątek na pomoście w Houston pojawi się druga z zawodniczek Zawiszy Małgorzata Wiejak. Początek rywalizacji w grupie B kat. 75 kg zaplanowany jest na godzinę 17.00.