Zawiszanie najlepsi w XVI turnieju im. Krzysztofa Becka

Aleksandra Klejnowska-Krzywańska i Damian Wiśniewski okazali się najlepsi podczas rozegranego w sobotę na pomoście Zawiszy XVI turnieju im. Krzysztofa Becka w podnoszeniu ciężarów.
Doświadczona sztangistka walkę o zwycięstwo stoczyła ze swoją koleżanką klubową Małgorzatą Wiejak. Dla obu zawodniczek był to ostatni start przed mistrzostwami świata w Houston. - Swój występ traktowałam treningowo, chciałam przede wszystkim poczuć atmosferę zawodów. - mówiła po zakończeniu swoich startów Klejnowska-Krzywańska. - Na pewno szkoda ostatniej próby w rwaniu na 88 kg, której nie podniosłam, mam nadzieję, że uda się w Houston - dodała.

Wiśniewski w pokonanym polu zostawił utalentowanego Kacpra Badziągowskiego z Tarpanu Mrocza i Damiana Sikorskiego z Zawiszy. Różnica pomiędzy tymi dwoma zawodnikami w punktacji Sinclaira wyniosła zaledwie 0,3 punkta. Tuż za podium z niewielką stratą znalazł się Szymon Jurecki (Tarpan). Na siódmym miejscu sklasyfikowano tegorocznego mistrza Polski Dominika Kozłowskiego, któremu tym razem słabiej poszło w rwaniu.

Podczas zawodów wręczono zasłużonym działaczom medale Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Złotym medalem uhonorowano Czesława Paterkę, wieloletniego zawodnika i trenera Zawiszy. Wręczono również upominki przyjaciołom klubu. Sporym zainteresowaniem cieszyła się zbiórka artykułów w ramach akcji "Mała Gwiazdka". Wszystkie dary, zebrane w kilku koszach zostaną przekazane w najbliższym tygodniu Domowemu Hospicjum w Opolu.
Wyniki:
Kobiety:
1. Aleksandra Klejnowska-Krzywańska (Zawisza) - 271,5 pkt (85+114 kg)
2. Małgorzata Wiejak (Zawisza) - 264,0 pkt (100+125 kg)
3. Angelika Borowitz (Krajna Sępólno Krajeńskie) - 194,2 pkt (56+71 kg)

Mężczyźni:
1. Damian Wiśniewski (Zawisza) - 392,7 pkt (135+163 kg)
2. Kacper Badziągowski (Tarpan Mrocza) - 376,1 pkt (135+165 kg)
3. Damian Sikorski (Zawisza) - 375,8 pkt (135+163 kg)Copyright © 2014 CWZS Podnoszenie Ciężarów Zawisza
Projekt i wykonanie: GREGSOFT